Hakkımda

1987 yılında Samsun’un Terme ilçesinde dünyaya geldim. Çocukluğum da, bu küçük Anadolu ilçesinin, hayalleri kısıtlı ya da hiçbir hayali olmayan; çeşitli etnik kökenden ancak, aynı mezhepten olan bir grup insanın birlikte yaşadığı Yenicami isimli köyünde geçti. Köyümüz Çarşamba Ovası üzerinde yer aldığı için, 8 yaşına kadar dağları ancak uzaktan görür, onları ulaşılmaz sanırdım.

Oruç Aruoba, ” Özgürlük budur belki de. Sürekli bir yersizlik; sürüp giden bir yol.” der. Ben de, 8 yaşında o dağın üzerine ilk çıktığım andan itibaren içimdeki özgür ruhu canlı tutmaya çalışıyorum.

Ve sürekli bir yersizlik halindeyim.

Önceleri bunu bilinçli yapmıyordum. 30 yaşını aştığım bu zamanlarda ise, yersizlik halimi, beni ruhsal ve kültürel olarak geliştiren bir aktiviteye evirdim. Artık, içimde yaşayan sınırsız öğrenme isteğini yaptığım kısa ve uzun yolculuklarla harmanlayıp her açıdan ruhumu büyütüyorum.

Ruhumu değiştirirken, yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmak için bu bloğu açtım. Umarım bir kişinin dahi olsa ruhuna dokunabilir, onu harekete geçirebilirim.

Hepinize özgür bir yaşam dilerim.